Recenze Wjenzek

Přidáno: 26. července 2016

Zakoupeno v E-Střešní nosiče

• Po prvním použití jsem spokojený. Kdyby neměl montáž na kouli s klíčem, což mi vůbec nevadí,a jednoduché funkční držáky na kola, tak je to kvalitní nosič za výhodnou cenu.
  • Chybí tomu zviditelnění nosiče na levé straně /ev. sklopný sloupek s odrazkou / v úrovni koncových světel nosiče.Nemá to sice asi žádný z nich, ale když zaparkujete auto podélně, sundáte kola, tak auto, které zacouvá za Vás si může všimnout pouze horního držáku a o nosič v úrovni koncových světel zavadí.
  • Mně se to bohužel stalo, tak teď raději nosič sundávám a sloupek pro parkování si dodělám.

Doporučuji, jsem spokojen.

Wjenzek Alfa 2+1

Wjenzek Alfa 2+1

Přidáno: 25. července 2016

Zakoupeno v nosice-stresni.cz

• pevný na tažném, jednoduchá montáž a usazení kol na nosič

dobrá cena za kvalitní nosič

Ověřený zákazník Autonosice-Autoboxy.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 20. července 2016

(naposledy upraveno 20. července 2016)

Zakoupeno v Autonosice-Autoboxy.cz

• Perfektní manipulovatelnost, snadné přidělání, snadné sundání, snadné přidělání kol. Možnost za cca 1500Kč dokoupit kit pro 4 kolo.
  • Asi nic

Produkt je český, má dobré recenze i test v DTESTu. Splnil mé očekávání. Hned po zakoupení jsem udělal zkoušku do Černé Hory, cca 1500km s třemi koly a naprosto perfektní. Spotřeba naprosto v normálu, pocitově vůbec žádná změna oproti jizdě bez kol.

Anonym Anonym

Přidáno: 19. července 2016

• kvalita zpracování - překvapila
  • možnost dokoupení adaptéru pro 4 kolo (na základě dotazu je konstrukce 3+1 a 3 stejná, takže 3 s nosností (50kg) uveze po dokoupení adaptéru 60kg jako 3+1)
  • cena 6700 vč. dopravy
  • 7 pólová zástrčka - žádná redukce
  • dodání do 3 dnů, kupováno přímo od výrobce
  • stavěcí šroub, při zatížení je možné přizvednutí do roviny
  • podklad pasuje na SPZ
  • žádná složitá montáž
  • uzamykatelné matice , na tažném, na rámu s up. elementy a na jednom (nejdelším) držáku kol (ale jde přendat na kratší při převozu méně kol)
  • pro samotnou ženu je utahovací moment 120Nm dost...
  • přenášení a nasazení (15,4 Kg), ale znám ženský co to daj :-)
  • popruh by mohl být z kvalitnějšího mat.,taky jsem musel zatavit konec - třepilse.

Rozhodoval jsem se mezi Peruzzo Parma 3, Wjenzek plus 3 a Peruzzo Pure Instinct 3. Instinct mě zaujal možností složení.
Ale toho plastu je tam na mě moc. Nevím co ta konstrukce udělá za pár let používání na našich silnicích...(malinko vyšší cena) Parma je levnější. Věc názoru design Wjenzek je hezčí.
Co mě odradilo je uchycení pákou. Utažení šroubem je utažení šroubem :-) věc názoru... Nutnost redukce z 13 na 7 pinů.
Zkušenosti s použitím Wjenzek:
Složení po dodání Ok
Namontování na tažné Ok- nasadí se na tažné přitáhne se rukou a již samo na něm drží.
Dotažení přiloženým klíčem na 120Nm je na krev. Kontrolováno momentový klíčem :-) .
Přidělání kol na nosič Ok otázka cviku - minut.
Přidělání a odmontování nosiče na auto je otázkou minut.
Jen při sklápění zapomínám povolit popruh... a říkám si proč to nejde sklopit. Ale to není vada nosiče...
Nemám zkušenosti s např. Thule má pecka design, je vymakanější, ale také dražší 12499. Pokud bych jezdil dvakrát týdně na kolo proč ne. A neřešil kolik stojí.
Za ty peníze OK

Přidáno: 15. července 2016

Zakoupeno v E-Střešní nosiče

• Lehký, snadná manipulace, jednoduché uchycení, sklopný, umožňuje vysokou rychlost přepravy kol.
  • Pozor na přílišné utažení růžice (postačuje jemné dotažení), na což je upozorněno i v návodu! "Povedlo se" mi strhnout plastovou růžici uzamykatelné hlavice v místě zatavené matice, kolo jsem pak doloval s rozbrušovačkou!
  • Vyžaduje prostor na uložení.

Tento typ jsem zakoupil po zkušenostech s Alfa 3+1, s nímž jsem několik let velmi spokojen. Alfa Plus 2 jsem si koupil pro dvě elektrokola, má totiž zvýšenou nosnost na 45 kg.

Český výrobek má oproti konkurenci výhodnou cenu s vysokou užitnou hodnotou. Kvalita zpracování a volba materiálů je vynikající, při slušném zacházení bude sloužit roky.

Použití je velmi jednoduché, stačí umět zašroubovat šroub.

Všiml jsem si několika zdařilých vylepšení oproti staršímu provedení, např. o trochu většího rozestupu mezi koly, stavěcího pomocného šroubu, pojistky sklopení. Výrobce tedy inovuje.

K výrobku lze bez problémů dokoupit náhradní díly včetně uzamykatelných hlavic a náhradních klíčků, což jsem osobně vyzkoušel přímo v prodejně výrobce - ochotně mně vyšli vstříc.

Nosič mimo jeho použití zavěšuji po složení oblouku na zeď garáže.

Případným zájencům o tento typ nosiče jeho koupi vřele doporučuji, je to výborná koupě!

Ověřený zákazník Dajsport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. července 2016

Zakoupeno v Dajsport.cz

Jednoduchá o rychlá montáž. Plně funkční dle potřeby. Přijatelná cena.

Přidáno: 6. července 2016

Zakoupeno v E-Střešní nosiče

• dobrá kvalita za rozumnou cenu
  • nevím

Koupil jsem na doporučení mých známých.
Doufám že nosič nezklameš.

Přidáno: 28. června 2016

spokojenost

Přidáno: 24. června 2016

• jednoduchá montáž
  • hezké provedení
  • to, co jsem očekával
  • nevím

po obdržení zásilky byla montáž nosiče jednoduchá, dá se zvládnout i bez návodu

Přidáno: 23. června 2016

• jedná se o český výrobek
  • mala dimenzace pro 4 kola
  • zdlouhavé nasazení nosiče na auto
  • zdlouhavé nasazení kol

Nosič nepoužíváme často, proto jsem volil tento český výrobek se skvělou cenou. Ten kdo používá nosič často jednoznačně doporučuji Thule VeloCompact 926 nebo Hakr Trip 3+1 Top
Co mě vadí je nemožnost snadno demontovat rameno které drží kola za "štanglu" dost totiž překáží při montáži kol.
Dále je nosič velmi málo dimenzovaný, ale tento problém mají i jiné nosiče na 4 kola.
Kvalita zpracovnání je dobrá, jen je škoda že nosič nelze snadno složit pro uskladnění.
Ten kdo nosič na kola používá občas, je tento model dobrá volba vzhledem k jeho ceně.

Přidáno: 21. června 2016

Zakoupeno v autio.cz autodoplňky

• Celkem promyšlená konstrukce.
  • Všechny funkce, které jsem chtěl - uzamykatelný, sklopný, možnost přikoupit nosič na 3. kolo.
  • Cenově přístupný.
  • Nic zásadního.

Hledal jsem nosič na 2 kola s možností přikoupení nosiče na 3. kolo, bude-li třeba. Měl být uzamykatelný, sklopný pro přístup do kufru a pokud možno ne drahý. Také vzhled hrál určitou roli. Tento nosič splnil moje požadavky, i když některé detaily by možná zasloužily víc pozornosti, např. vedení kabeláže od zásuvky ke světlům. Ale to není nic zásadního. V praxi se nosič osvědčil, jsem spokojen.

Přidáno: 20. června 2016

• Cena, robustnost
  • Skladovatelnost

Nosič jsem již párkrát použil a nemám mu co vytknout

Přidáno: 19. června 2016

• dostatečně robustní konstrukce
  • rozumná cena
  • ochranný rám kolem světel,
  • použitelné pro horská, treková i dětská kola
  • z upínacích čelistí musí vyndat pružina pro tenké rámy kol
  • nedá se zmenšit pro skladování

kompletace nosiče je jednoduchá,
upevnění k vozidlu je jednoduché a dostatečně pevné,
první připevnění kol je trochu puzzle a trvá trochu déle než se to vychytá, pak se dá zvládnout do 10 minut.

Anonym Anonym

Přidáno: 16. června 2016

• jedná se o český výrobek
  • některé věci nejsou moc domyšlené (viz. text)
  • mohl by být o něco lépe dimenzovaný

Máme 4 horská kola 29" pánské, 29" dámslé, 27,5" a jedno dětské

Rozhodoval jsem se mezi nosiči 3+1 a to:
Thule VeloCompact 926 - cena 15 900kč
Hakr Trip 3+1 Top - cena 10 500kč
Wjenzek Alfa Plus 3+1 - cena 7 900kč

Ceny byly v době nákupu, osobně jsem vyzkoušel všechny nosiče, Thule u kamarada, je to super nosič, ale ta cena :( proto jsem ho vyřadil. Hakr je dobrý nosič, jen se mě nelíbyl způsob upnití přes páku, nebylo moc pevné (u thule bylo daleko pevnější), ale oproti Wjenzku je lépe promyšlené upnutí kol, v upínání kola je thule špička. Nakonec jsem zvolil Wjenzek, sice má nejsložitější nandávání na kouli, ale díky šroubu se nemá nosič kol tendenci pootáčet.

jen pro orientaci, nosič Thule a Hakr jsem nasadil na kouli za cca 15 sekund.
nasazení Wjenzku trvá cca 3 minuty. Je nutné značně vytočit šroub (cca 15 otáček šroubu) poté o 15 ot. utáhnout, nasadit krytku, našroubovat uzamykatelnou matici (cca 20 otáček matice) ale spojení s koulí je nejpevnější.

Jeho výhoda je tedy sice složitější metoda upnutí, ale o to pevnější spojení s koulí, dále cena, jednoduchá kompletace po nákupu, složil jsem to za 3 minuty.

Nevýhoda je opravdu malá dimenzace, naše kola váží 14,5kg, 14,5kg, 15kg a 14kg celkem 58kg a nocič se značně houpe.
dále mě vadí krátké žlábky na 29" kola, kola totiž jsou jem 4cm od konce žlábků.

Co je ale nejvíce nedomyšlené je upnutí elementy za "štanglu", rám je v malé výšce i na dětské kolo!!! a je tedy nutné elementy prostrkovat vně kola. To by ani tak nevadilo, kdyby se dal element jednoduše demontovat, jak je tomu třeba u Thule. To zde bohužel nejde a při prostrkování pevných elementů hrozí časem poškození kol. Na druhou stranu sem nechtěl kupovat 2x dražší nosič, těchto pár nedostatku vyvažuje nízká cena.

Ten kdo ale bude vozit kola velmi často, jednoznačně doporučuji si připlatit.

Přidáno: 14. června 2016

• cena / výkon

nosič vyndavám/nandavám s koulí takže montáž ve vteřině.

Přidáno: 2. června 2016

• jednoduchá montáž, sklopný

dostatečná nosnost pro elektrokola, sklopný, vhodné pro SUV

Přidáno: 31. května 2016

Zakoupeno v autio.cz autodoplňky

• montáž zvládnou i ženy

velmi dobrý vzhled
lehkost montáže a přidělání kol
nosič doporučuji všem

Přidáno: 27. května 2016

(naposledy upraveno 27. května 2016)

Zakoupeno v nosice-stresni.cz

• Velmi dobry nosič za přijatelnou cenu

Přidáno: 17. května 2016

• Jednoduchost
  • Chtělo by to už novou zásuvku(13)

Jinák nemám připomínek.

Přidáno: 15. května 2016

Zakoupeno v nosice-stresni.cz

• Vzhledem k ceně není produktu co vytýkat - účel plní.
  • Moje první zařízení tohoto typu, i tak mi připadá cena poměrně vysoká.

Co se manipulace při nasazování a sundávání týče, je vhodnější provádět ve dvou lidech - ne, že by to v jednom člověku nešlo, ale taková pohoda, jako na instruktážním videu to není. V podobné cenové relaci se nachází i konkureční Hakr, Wjenzek Plus jsem zvolil, protože jeho systém upínání má i distanční šroub, který se stará o sklon nosiče, což bylo u Hakru vytýkáno (při plném zatížení má tendenci klesat).

Zobrazuji 161 - 180 ze 244 recenzí 1...7 8 [ 9 ] 10 11...13